Автор Тема: Міжрегіональний фестиваль  (Прочитано 4917 раз)

Степан

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
Міжрегіональний фестиваль
Четвертий Міжрегіональний фестиваль-конкурс стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні” відбудеться 23 серпня на Тернопільщині.
Трохи історії:
 Гора Лисоня, що знаходиться поблизу міста Бережани на Тернопільщині, відома не  тільки в Україні, а й поза її межами, як місце героїчної битви Українських Січових Стрільців із російськими військами. Це одна з українських святинь, місце, яке вказує нам, що українці прагнули мати свою державу і боролися за неї. Відомо ряд випадків, коли слобожанські козаки, що були складовою російської армії і знаходилися на даному відтинку фронту, відмовлялися виступати збройно проти своїх братів із Галичини, а, досить часто, зустрічалися спільно в "нейтральній" зоні і дружньо спілкувалися між собою. А у часи боротьби за волю України після ІІ Світової війни саме околиці Лисоні стали останнім бастіоном боївок ОУН-УПА. За даними архіву СБУ остання військова операція військ КГБ по знищенню українського націоналістичного підпілля була проведена 14 квітня 1960 року. Отже, ще в ті далекі роки Лисоня єднала українців та наводила жах на ворогів.
Після звільнення від більшовицького ярма патріотична українська громада вирішила відновити правду про наше минуле. На вершині гори встановлено пам'ятник і будується каплиця. Лисоня будила народ і кликала його до боротьби. На Бережанщині саме на Лисоні у 1989 році було вперше піднято синьо-жовтий прапор.
Серед величезної кількості фестивалів небагато є таких, як “Дзвони Лисоні”, покликаних підносити велич стрілецької та повстанської пісні, жертовність борців за волю України, віру і дух рідної нації.
Протягом останніх 18-ти років методом народної будови на горі Лисоня зведено символічну могилу та споруджено каплицю.
Славна гора стала символом героїзму, олімпом національного духу, визначною святинею, що нагадує про одвічне прагнення нашого народу мати незалежну державу.
До участі у заходах запрошено творчі колективи Тернопільської, Чернівецької, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Волинської областей.
Конкурсна програма проходитиме в районному будинку народної творчості. Заключний гала-концерт – на горі Лисоні за участю лауреатів конкурсу, а також майстрів мистецтв з  Києва, Тернополя, інших міст України.
Підготував Степан КАРАЧКО, краєзнавец
« Останнє редагування: 19.08.2009, 09:12:07 від webmaster »