Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - БУКОВИНСЬКА ПРАВДА

Сторінок: [1]
1
В проекті, на жаль, чітко вказане бажання обмежити права та свободи жителів та гостей нашого міста, в розрізі бажання прийняти рішення про скорочення режиму роботи більшості закладів торгівлі та ресторанного господарства. Незважаючи на існуючу потребу в таких закладах, адже переважна частина жителів міста хочуть щоб місто Чернівці стало туристично-привабливим центром, перлиною всієї Західної України, і обмеження режиму роботи, в розрізі зменшення закладів з продовженим режимом, однозначно негативно відобразиться на зменшенні привабливості Чернівців для багатьох туристів, в  тому числі прибутків громади нашого міста, а отже і відрахувань до бюджетів різних рівнів.  Також в проекті пропонуються чергові обмеження у реалізації алкогольних напоїв та пива, на цей раз вже після 22 години в м. Чернівці, мотивуючи це зростанням підліткового алкоголізму, хоча всім відомо, що підліткам до 18 років і так заборонено продавати алкоголь та пиво, а також мотивуючи це тим що через надмірний продаж алкоголю зростає злочинність, але алкоголь є не головним фактором для здійснення злочину, а будь-які обмеження породжують реакцію протесту і зворотній ефект, що призведе до глибокої тінізації ринку алкоголю.
На думку деяких силових структур нашого міста, прийняття цього рішення міською радою вирішить  проблему підліткового пияцтва, з якою насильно жодним чином не можна боротись, та проблему підліткової злочинності. Пропозиція органів МВС та прокуратури виглядає досить шляхетно – під видом боротьби з підлітковою злочинністю та алкоголізмом, фактично вони  пропонують створити «місто-зону», де їм буде легше контролювати і впливати на населення міста, після чого, зрозуміло, ще  більше підвищиться корумпованість суспільства. Гадаю прийняття такого рішення породить ще більше проблем, з якими роками ми так тяжко боролись.
До прикладу, таке ж рішення щодо заборони продавати алкоголь з 22.00 до 10.00, прийняли в Львові, і вже зараз називають його поспішним та необдуманим.  Це призвело зовсім не до очікуваної ситуації,  а до не контрольованості  ринку алкоголю. І в першу чергу постраждала громада міста Львова від рішення ними же обраних місцевих депутатів.
Хочу нагадати, що у 80-90х роках вже намагались ввести сухий закон, за допомогою якого хотіли  зменшити вживання алкоголю, але це призвело тільки до породження і процвітання тіньового ринку. Спиртні напої продавались нелегально, без сплати жодних податків, в різних не відведених на це місцях і придбати його могли навіть школярі, не кажучи вже про підлітків, які не досягли повноліття. Спиртні напої продавали таксисти, навіть ті ж самі магазини «з під прилавку», тільки не сплачуючи при цьому жодних податків. Невже ніхто не пам’ятає, з якими величезними труднощами боролись в 80-90-ті роки з тіньовим ринком алкоголю.
Чи буде торгівля алкоголем в магазині, як зараз контрольована , чи це буде з під прилавка, чи на вулиці, чи в таксистів, але вже без сплати акцизу, до того ж невідомої якості. І хто тоді буде відповідати за отруєння алкоголем чи зростання в рази підліткового алкоголізму, який буде значно доступніший будь-якій молодій особі, чим сьогодні. Як наслідок виникне ще одна проблема - якість продукції. Якість спиртного напою, який продаватиметься не легально, гарантувати жодним чином не можна, тобто якщо виникнуть проблеми зі здоров’ям в жителя нашого міста після вживання таких спиртних напоїв,  а в найгіршому випадку можлива й смерть людини, пред’явити претензії буде нікому. Якщо ж придбання алкоголю буде здійснене в магазині, в закладі у якого є ліцензія на продаж та при покупці видається чек, можна бути хоча б впевненими що продукція якісна, навіть якщо до вас в руки потрапить неякісна продукція, а від цього сьогодні не застрахований ніхто, тоді  ви будете знати хоча б до кого звернутись з претензіями.
На мій погляд, заборона будь-чого призводить до неочікуваних наслідків, а в більшості випадків – до зворотних наслідків. Заборона сприяє ситуаційному бажанню зробити це наперекір забороні. На сьогодні стало «модно» боротись з алкоголем. Так, це дуже шляхетно і правильно, але ж розумними методами, які б реально сприяли зменшенню алкоголізму в суспільстві і не зменшували надходження до бюджету, що на сьогодні дуже актуально, та не сприяли б відновленню тіньового ринку в тих величезних масштабах, який був наприкінці 80-х – початку 90-х років.
Проникнувши в  цю проблему глибше, можна побачити до чого вона призведе. Аж ніяк не до припинення алкоголізму, в тому числі і злочинів. А призведе вона до підпільного продажу алкоголю, що потягне за собою ще цілий ряд проблем.
Треба прийняти також до уваги і досить значний аргумент, що кожного дня, кожного вечора, а також в нічний час, наше місто постійно відвідують гості, в тому числі туристи, жителі прилеглих сіл. Забороняти щось, значить робити крок до зменшення потенційних туристів, а відповідно до зменшення прибутків наших громадян, що відповідно призведе до зменшення відрахування в державний  та місцевий бюджет, з наповненнями яких зараз досить велика проблема.

Основних дієвих шляхів боротьби з алкоголізмом на моє глибоке переконання існує два:
1.   Масова реклама здорового образу життя, в тому числі антиреклама алкоголю. В нашій області можна зобов’язати власників банерів, друкованих видань, певний економічно-обгрунтований процент рекламного місця безкоштовно надавати для соціальної реклами (боротьби з алкоголізмом, здорового образу життя), власників телеканалів та радіостанцій надавати певну кількість економічно-обгрунтованих хвилин на боротьбу з алкоголізмом та пропаганди здорового образу життя і обов’язково на великих масових заходах масово рекламувати здоровий спосіб життя та боротьбу проти алкоголізму.
2.   Введення місцевого нічного збору(акцизу) з кожної проданої пляшки алкоголю. Наприклад в усіх торгових точках, які продають алкогольні напої ввести місцевий нічний збір, можна на рівні 10,00 грн) з 22.00 до 10.00. Кошти від цього збору за рішенням сесії міськради розподілити на потреби громади, в тому числі на підтримки спорту, лікувальних та реабілітаційних закладів, на нагальні потреби громади міста. Гадаю таким чином, дуже багато молодих людей будуть стримувати себе від вживання спиртних напоїв в нічний час, що в свою чергу дасть реальні результати покращення ситуації з алкоголізмом, в тому числі – зменшення злочинів на ґрунті алкогольного сп’яніння. 
Отже, запропоновані методи, гадаю зменшать підлітковий алкоголізм, збільшать надходження до місцевого бюджету за рахунок введення нічного місцевого збору на продаж алкоголю та жодним чином не будуть порушуватись права громадян на свободу вибору, не будуть штучно зменшуватись прибутки наших громадян і дуже важливо, що ринок алкоголю залишиться контрольований і що не менш важливо - якісний.  І що дуже важливо, виграли б всі – і жителі і влада. Сподіваюсь на підтримку запропонованих методів.

Сторінок: [1]